program |  organizator |  patronat |  sponsorzy |  galeria |  napisali o forum |  goście specjalni |  kontakt |           english  

    www.gdynia.pl  
  


 VIII MIĘDZYNARODOWE FORUM GOSPODARCZE
 28 - 29 MAJA 2008


 PANEL GOSPODARKI MORSKIEJ

Globalne wyzwania w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Sławomir T. Kalicki
lider panelu Gospodarki Morskiej

Prezes Zarządu Inter Marine Sp. z o.o.
Hendrik Lorenz
Dyrektor Marketingu Inter Marine Sp. z o.o.

tel. 058 660 84 00, e-mail: office@intermarine.pl


Sławomir T. Kalicki Koniec XX wieku przyniósł głębokie zmiany w gospodarce światowej, szczególnie jeśli chodzi o związki szeroko pojętych procesów produkcyjnych z rynkami zbytu towarów i usług. Nastąpiła era globalizacji w transferze środków produkcji do krajów o mniejszych kosztach wytwarzania, powstały zupełnie nowe systemy globalnych dostaw, produkcja coraz bardziej wchodzi w system "just-in-time", a strategie sprzedaży i dystrybucji w coraz większym stopniu opierają się na łańcuchach dostaw.

Postępujący proces globalizacji gospodarczej i idąca za tym konieczność wzrostu wymiany handlowej, stymuluje rozwój światowej infrastruktury transportowej. Porty morskie stale zyskują na znaczeniu jako podstawowe "okno na świat", szczególnie dla rynków Europy Środkowo-Wschodniej, stając się jednocześnie głównymi beneficjentami tego procesu.

Hendrik Lorenz Jednocześnie okazuje się, że sprostanie rosnącym oczekiwaniom klientów zależy nie tylko od sprawnie funkcjonujących portów czy terminali kontenerowych. W efektywnie działającym systemie, jeszcze ważniejszą rolę pełni sieć połączeń transportowych na zapleczu portów: drogi lądowe, szlaki kolejowe czy żegluga śródlądowa jako składowe globalnych rozwiązań logistycznych, określanych jako Supply Chain Management i stanowiących podstawowe wyzwanie dla rozwoju globalizującej się gospodarki światowej. Sprawność globalnych systemów dostaw zależy w dużym stopniu od wydajności lokalnych, położonych w pobliżu rynku odbiorców, centrów logistyczno.dystrybucyjnych. Na wydajność całości łańcucha dostaw składają się również drogi przepływu informacji i logistyczny know-how jego organizatorów.

Pełne uświadomienie sobie wspomnianych procesów pozwoli jego uczestnikom wziąć aktywny udział w rozwoju rynków wschodzących i partycypować w korzyściach płynących z rozwoju światowej gospodarki oraz infrastruktury w ramach procesów globalizacji ekonomicznej. Alternatywą może być stanie z boku i traktowanie tych wyzwań jako swego rodzaju "przekleństwa nowych czasów".

W trakcie tegorocznego Panelu Gospodarki Morskiej naszego Forum, w ramach tematu "Światowe Wyzwania Zarządzania Łańcuchem Dostaw" przedstawimy i poddamy analizie oraz dyskusji wybrane aspekty tego procesu. Położymy nacisk na wagę i konieczność rozwoju centrów logistyczno - dystrybucyjnych oraz szeroko pojętej infrastruktury transportowej, jako kluczowych łączników miedzy portami morskimi a zapleczem portowym Polski i naszego Regionu.

Wybitni eksperci - prelegenci Panelu Gospodarki Morskiej - reprezentujący: Politechnikę w Hamburgu, globalnego armatora kontenerowego, światową firmę logistyczną, dewelopera centrów logistycznych i przedstawiciela międzynarodowego banku, przedstawią nam swój punkt widzenia omawianego zagadnienia zapraszając do swobodnej dyskusji i wymiany poglądów.

Zapraszając wszystkich Państwa do udziału w Panelu Gospodarki Morskiej 2008, wyrażamy głębokie przekonanie, że analiza i debata nad przedstawianymi tematami pozwoli nam lepiej zrozumieć złożoność samego zagadnienia i wyciągnąć cenne wnioski pozwalające efektywnie sprostać stawianym nam przez światową globalizację wyzwaniom.


 




PANEL GOSPODARKI MORSKIEJ
29 maja 2008

Budynek PROKOM, 7 piętro, sala konferencyjna
Gdynia, ul. Podolska 21

Lider Panelu: Sławomir T. Kalicki
Moderator: Hendrik Lorenz


PROGRAM
9:00 - 9:30Rejestracja uczestników Panelu
9:30 - 9:45 Powitanie uczestników przez lidera Panelu, prezentacja ogólna, rozpoczęcie konferencji
Sławomir T. Kalicki, Prezes Inter Marine Sp. z o.o.
9:45 - 10:30 Dynamika rozwoju transportu kontenerowego na Bałtyku i rola centrów dystrybucyjnych w portach morskich
prof. dr hab. Karl-Heinz Breitzmann, Dyrektor Zarządzający Instytutu Bałtyckiego ds. Marketingu, Transportu i Turystyki na Uniwersytecie w Rostoku
10:30 - 10:45 Pytania i dyskusja
Prowadzi Hendrik Lorenz
10:45 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 11:45 Centra Logistyczne - ProLogis, Studium Przypadku
Bert W.F. Angel, Senior Vice President, ProLogis
11:45 - 12:00 Pytania i dyskusja
Prowadzi Hendrik Lorenz
12:00 - 12:30 Przerwa na poczęstunek
12:30 - 13:00 Wymagania w Stosunku do Systemu Połączeń Port - Zaplecze
Wolfgang Duffner, Dyrektor Zarządzający, NVG (Niedersächsische Verfrachtungsgesellschaft mbH)
13:00 - 13:15 Pytania i dyskusja
Prowadzi Hendrik Lorenz
13:15 - 13:45 Wyzwania Stojące przed Centrami Logistycznymi i Systemem Połączeń z Zapleczem w Ramach Zarządzania Łańcuchem Dostaw
Piotr Dybowski, Dyrektor CTL Logistics S.A.
13:45 - 14:00 Pytania i dyskusja
Prowadzi Hendrik Lorenz
14:00 - 14:30 Przerwa kawowa
14:30 - 15:00 Strefa Euro - jak wpłynie na przedsiębiorców
Jacek Wiśniewski, Raiffeisen BANK Polska
15:00 - 15:15 Pytania i dyskusja
Prowadzi Hendrik Lorenz
15:15 - 15:30 Podsumowanie Panelu Gospodarki Morskiej
Sławomir T. Kalicki
15:30 - 16:00 Przejście gości do restauracji w budynku Prokomu na oficjalne zakończenie Forum 2008 oraz wspólny obiad




 | program | organizator | patronat | galeria | napisali o forum | goście specjalni | kontakt |   3net.pl